SEPTIKUTE, BIOPUHASTITE JA MAHUTITE PAIGALDUS

Redsom OÜ tegeleb septikute, biopuhastite ja mahutite müügi ning paigaldusega juba üle 13 aasta. Meie brigaadikooseis ei ole aja jooksul muutunud. Seljataga on üle 1000 objekti, aga kes neid enam loeb. 😊
 Terve Eesti peale on veel ainult Ruhnu, kuhu meie tragi meeskond jõudnud pole. Kihnu memmed võtsid meid avasüli vastu ja pakuti isegi hülgepekki. 😊

Paigaldustöid teostame üle Eesti oma tehnikaga. Kõik vajamineva toovad kohale Redsom OÜ logode ja kirjadega kaubikud ( paistavad kaugelt silma, võite julgelt ligi astuda ja nõu/infot küsida)

Tehnika

Kaevetöid teostame 9 tonnise Doosan roomikekskavaatoriga. Ekskavaatoril on 600mm sileda äärega kanalikraavi kulp, 1100mm hammastega kaevekulp (maakütte paigalduseks ideaalne) ja 1500mm kallutatav planeerkulp.

Kui materjale ei ole võimalik paigalduskoha kõrvale tuua, siis aitab meid välja väike abimees JCB Robot 170, kes meile selle materjali kaugemalt kohale veab. Nii säästame aega ja lõhume vähem pinnast.

Kuidas toimub septiku paigaldus?

Et tekitada paremat ettekujutust reoveesüsteemide paigaldusest siis võtame näidiseks kõige levinuma 3m3 septiku paigalduse.

Trassiks kasutatakse PVC/DN110-SN8 kanalisatsioonitoru mis on sobilik välitrasside ehituseks. Trassid kaetakse liiva ja väljakaevatud pinnasega. Paigldame alati majast paari meetri kaugusele hoolduskaevu, et oleks tagatud ligipääs trassile.

Septiku paigalduseks kaevatakse sobivate mõõtmetega auk piisava sügavusega, et oleks tagatud õige kallak trassist septikusse. Septiku alla paigaldatakse minimaalselt 10-15cm liivapadi, mis tasandatakse ja looditakse. Septik paigaldatakse üleni liiva sisse. 

Peale septikut tuleb rajada imbväljak, kuhu suunatakse puhastist ülevoolav eelsetitatud heitvesi.

Imbväljak rajatakse killustiku (veel parem, kui kruuskillustik) sisse imbtorudega või imbtunnelitega. Imbväljakut rajades peab arvesse võtma, et salv- või puurkaev peab asuma väljakust vähemalt 60jm kaugusel. Kui imbväljakut pole isevoolsena võimalik ehitada, (tavaliselt tingituda lähedal asuvast kaevust, negatiivsest pinnasekallakust või kõrgest pinnasevee tasemest) siis paigaldatakse peale septikut ülepumpla, mis surub septikust tuleva vee imbväljakusse. Nii saab imbväljaku rajada kõrgema kohapeale kus pinnasevesi ei sega imbväljakul pinnasesse imendumist. Imbväljakul peab kindlasti olema ka tuulutus, et imbväljakus olevatel mikroorganismidel oleks piisavalt hapnikku, heitvees leiduvate orgaaniliste ainete lagundamiseks. Killustik kaetakse pealt kinni geotekstiiliga, et välistada pinnase sattumist killustiku vahele.

Ja septik saigi paigaldatud!
Meeldivale koostööle lootes,
Redsom OÜ